Definicje
Koloid (roztwór koloidalny) to materiały, pierwiastki, jony , które chętnie „krystalizują" i przenikają przez błony komórkowe. Postać taka umożliwia asymilację tych cząstek. Najogólniej mówiąc koloid(roztwór koloidalny) to drobniutkie cząsteczki(niewidzialne gołym okiem), które nie rozpuszczają się w nośniku lecz trwają w nim w postaci (niewidzialnej) zawiesiny.
W powszechnym obiegu funkcjonuje szereg zamiennie stosowanych określeń dotyczących srebra koloidalnego. Dla rozeznania i rozróżnienia poszczególnych sreber koloidalnych przedstawiam poniżej „słownik":
Nano-srebro koloidalne ("Masło maślane")– wytwarzane za pomocą nanotechnologii metaliczne cząstki srebra koloidalnego (zawiesina koloidalna cząstek metalicznych).
Niejonowe srebro koloidalne – jak wyżej
Nano-srebro koloidalne metaliczne – jak wyżej
Nano-srebro koloidalne niechemiczne (metaliczne) – jak wyżej
Woda srebrna – bliżej nieokreślona technologia wytwarzania, często (koloid?) zawiera domieszki innych składników „polepszających" skuteczność, bądź wpływających na cenę.
Srebro koloidalne tonik – jak woda srebrna
Srebro koloidalne jonowe – roztwór koloidalny dodatnich jonów srebra uzyskany w procesie elektrolizy.
Niniejsze opracowanie odnosi się do JONOWEGO srebra koloidalnego.
Koloidalne nano-srebro (metaliczne) vs Koloidalne srebro jonowe
W licznych postach i ofertach, szczególnie internetowych niepodzielne „króluje" Nano-srebro metaliczne, przedstawiane jako „jedynie słuszne" i właściwe do celów paramedycznych. Lobby nano-srebra metalicznego podyktowane jest tańszą i prostszą w produkcji metodą otrzymywania koloidu srebra. Często w ofertach handlowych spotyka się nano-srebro koloidalne metaliczne o bardzo wysokich stężeniach (25; 50; a nawet 100ppm), co z punktu widzenia paramedycznego jest totalnym nieporozumieniem! Właściwym stężeniem srebra koloidalnego jonowego jest 5 – 15ppm. Nie stosuje się jakiegokolwiek rozcieńczania koloidu! Dodatkowo jak podaje szereg poważnych publikacji w większości zagranicznych skuteczność lecznicza metalicznego srebra jest co najmniej 100 razy mniejsza od srebra koloidalnego jonowego! Niektóre źródła mówią o 10 000 razy mniejszej skuteczności w przypadku kontaktu z kwasem solnym( kwas żołądkowy)!
Poniżej linki do źródeł takich opracowań. Na szczególne uznanie zasługuje opracowanie, najnowszy artykuł Romana Nowaka JON czy METAL
http://swiatlekarza.pl/srebro-jonowe-ag-alternatywna-metoda-w-leczeniu-infekcji/
http://nowaalchemia.blogspot.com/2011/07/slepy-strza-srebnym-pociskiem.html