Opis technologii

          W moim kilkunastoletnim już doświadczeniu ze srebrem koloidalnym zebrało się sporo przemyśleń, którymi chcę się tu podzielić i dalej dzielić na bieżąco…

Są to doświadczenia w ciągłym ulepszaniu urządzenia. ELEKTROLIZER BORET-4 (w porównaniu do wcześniejszych rozwiązań) jest jeszcze bardziej prostym w obsłudze urządzeniem dla każdego uważnego „domowego producenta” srebra koloidalnego. Obiecuję, że będę ciągle zbierał kolejne doświadczenia i udoskonalał technologie wytwarzania domowego srebra koloidalnego dzieląc się nimi.

Atuty technologiczne BORET-4

·        Słoik do elektrolizy – ogólnie dostępny Twist 0,9 litra. Jak się stłucze to wystarczy opróżnić słoik z kompotem umyć dobrze, przemyć na koniec woda destylowaną i kontynuować „produkcje domową” srebra. Lub dokupić w najbliższym sklepie AGD.

·        Solidne zamocowanie elementów na nakrętce(twist), gwarantujące stabilność napędu mieszadła, mocowania elektrod.

·        Kompaktowa obudowa

·        Wspólne zasilanie silniczka mieszadła

·        Automatyczne przełączanie polaryzacji elektrod

·        Wygodne połączenie zasilania elektrod

·        Puszka łączeniowa z gniazdami nawet dla laików. Nie można się pomylić co gdzie wetknąć, czy podłączyć.

·        Zastosowanie płaskich elektrod. To jest rzadkość, jeśli nie jedyne rozwiązanie, wśród oferowanych urządzeń, lecz daje b.ważną zaletę. Przy założonym stężeniu koloidu 10ppm, nie trzeba specjalnych układów elektronicznych ograniczających prąd elektrolizy. Większa powierzchnia elektrod pozwala zachować zalecany reżim max. gęstości prądu elektrolizy ok. 2,5mA/cal2 – przy 5 - 6mA prądu elektrolizy.

·        Wreszcie czas potrzebny na wytworzenie 0,8 litra doskonałej jakości SK w warunkach domowych, to średnio 3 do 5 godziny!

·        Miernik prądu pozwala na kontrolę przebiegu elektrolizy w każdym momencie.

·        Brak „uciążliwości” konieczności kilkukrotnego przeczyszczenia jednej z elektrod z osadu, zgodnie z tendencją (zmiana polaryzacji) w bardziej zaawansowanych technicznie rozwiązaniach dostępnych na rynku.

      Nie zmienia to mojej filozofii w podejściu do doskonalenia technicznego kolejnych wersji elektrolizerów. Jak w opisie technologii dla BORET-4, tu także chcę przytoczyć fragment z obszernego i bardzo solidnego w treści opracowania Romana Nowaka „Srebro koloidalne i zdrowie” , e-book dostępny na stronie autora. W rozdziale „Uszczegółowienie warunków wytwarzania srebra elektro-koloidalnego dobrej jakości” str. 34 akapit:

…”Należy dodać, iż niemożliwe jest wystandaryzowanie wytwarzania elektro-koloidu w czasie. Możemy znać wiele parametrów, ale jeśli byśmy chcieli uzyskać określone stężenie po ściśle określonym czasie, nie będzie to możliwe, chyba że z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych konstrukcji. Specjaliści twierdza iż wciąż nie znamy wszystkich istotnych zmiennych warunkujących przebieg procesu. Jedną z tych zmiennych są prawdopodobnie fazy księżyca. Spotkałem się także z informacją , iż najlepszymi do wytwarzania srebra elektro-koloidalnego porami doby są tzw. okresy soularne…() …Choć brak znajomości wszystkich zmiennych nie stanowi przeszkody w uzyskaniu produktu spełniającego nasze wymagania, to jednak niektórzy wierzą, iż wytwarzanie elektro-koloidu jest w pewnej mierze procesem alchemicznym. Twierdzą oni, że zarówno woda jak i srebro są w jakiś sposób „żywe”. Wierzą, że jeśli przeprowadzą proces elektrolizy poświęcając mu uwagę, kontrolując roztwór co jakiś czas miernikiem TDS i ręcznie, samodzielnie (bez stosowania automatycznego odcięcia) przerwą proces po stwierdzeniu, że koloid osiągnął pożądane przez nich stężenie – to otrzymają lepiej działający, skuteczny elektro-koloid, bowiem w wytwarzaniu SK jest pewna magia…”

Nic dodać nic ująć. Proponowana technologia narzuca poświęcenie uwagi wytwarzaniu SK. Trzymajmy się tego!

Jako argumentu dodatkowego podam takie moje spostrzeżenia:

·        Najkrótszy czas wytwarzania porcji srebra koloidalnego to  2h.

·        Najdłuższy czas wytwarzania porcji srebra koloidalnego to 4h 20 min.

·        Nie wiem do końca z jakiej to przyczyny tak ogromne różnice. Podejrzewam:

o   Inny producent wody destylowanej (mimo podobnych parametrów początkowych 0 - 1ppm)

o   Częstość, intensywność mieszania elektrolitu.

o   Częstość zmian polaryzacji elektrod(ręczna zmiana polaryzacji)

o   Częstość czyszczenia elektrod (ręczna zmiana polaryzacji)

o   A może wszystko to na raz i jeszcze wpływy „alchemiczne”, o których powyżej.

Dlatego zgadzam się z cytowanymi „argumentami” i wytwarzam srebro koloidalne z pietyzmem, cierpliwością, żeby nie powiedzieć „z sercem”.

Script logo