Parametry

Parametry technologiczne

Srebro koloidalne jonowe ma postać dodatnich jonów zawieszonych w wodzie. Jest to więc roztwór, w którym cząsteczki srebra rozmieszczone są równomiernie w całej jego objętości.

Cechą charakterystyczną roztworu koloidalnego jest wysoki stopień rozdrobnienia. Jony srebra powstają w procesie rozpuszczania elektrody srebrnej w wodzie destylowanej za pomocą prądu o bardzo małej gęstości. Wg dotychczasowych doświadczeń i badań cytowanych przez większość autorów wszelkich opracowań wielkość gęstości prądu użytego do wytwarzania srebra koloidalnego jonowego nie powinna przekraczać „kilku mA /cal2”. Idąc za tym zaleceniem przyjąłem taką „technologię” wytwarzania srebra koloidalnego jonowego by nie przekraczać 3mA/cal2. Po wieloletnich ulepszeniach konstrukcji mojego urządzenia do wytwarzania SK doszedłem do kilku charakterystycznych zasad i parametrów:
1.    Rozstaw elektrod 4 – 5 cm
2.    Kształt elektrod – płaskie
3.    Max. prąd elektrolizy 5 - 6 mA
4.    Ciągłe lub cykliczne mieszanie roztworu
5.    Min. porcja do wytworzenia 0,7 litra (zanurzenie elektrod min.10,5 cm)
6.    Stała kontrola prądu elektrolizy podczas procesu wytwarzania porcji SK .
 
Zachowanie powyższych reżimów ogranicza gęstość prądu do 2,5 mA/cal2. Nie można pominąć niezwykle ważnego czynnika wpływającego na jakość roztworu koloidalnego jakim jest jakość wody destylowanej. Dlatego tak ważnym jest wstępny pomiar stężenia jonowego zakupionej WD. Wskazania dobrej WD to 0 ppm. Niektórzy autorzy za dopuszczające uważają wskazania nawet 2 ppm. WD przekraczającą powyższe wielkości możemy użyć jedynie do płukania słoika i elektrod. Ja tak robię, a szukam lepszej wody z innych źródeł. Daje to gwarancję powolnego, równomiernego wzrostu prądu elektrolizy i tym samym otrzymania bardzo dobrej czystości i jakości SK (wielkość cząsteczek mieści się w granicach od 1nm do 100nm), a zmierzone stężenie jonowe roztworu wynosi ok. 10 ppm + stężenie wstępne WD. Jest to stężenie optymalne do skutecznego działania aplikowanego SK zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie, także dla dzieci. Określeniem dawkowania SK w poszczególnych zastosowaniach zajmują się inni autorzy i praktycy. Cząstki SK obserwować można jedynie pod mikroskopem elektronowym. Im mniejsza cząsteczka, tym lepsza jest skuteczność koloidu. Niektórzy autorzy podają, że do celów leczenia alternatywnego, optymalna wielkość cząsteczek srebra to 1,5 nm do 5 nm. przy stężeniu do 10 ppm. Jest to spore nadużycie, bo ilu z Nich miało możliwość zmierzenia wielkości aplikowanych cząstek przez mikroskop elektronowy. Ilu „rynkowych” producentów SK oglądało cząstki swojego SK pod mikroskopem elektronowym. Na rynku, jedynym mierzalnym kryterium „jakości” SK jest stężenie koloidu. Przy zastosowaniu się do wyżej opisanej technologii wytwarzania domowego z cała pewnością można przyjąć, że otrzymany roztwór nie przekracza optymalnych parametrów co do wielkości cząstek i tym samym jest jakościowo wysoki! Ja i moi najbliżsi stosujemy własnej „produkcji” SK z b.dobrym skutkiem od kilkunastu lat.
W procesie elektrolizy na skutek przepływu prądu oprócz tworzenia jonów wytrącają się również cząstki metaliczne srebra. Oczywiście również w tym przypadku wielkość prądu ma bezpośredni wpływ na wielkość wytrącanych cząstek metalicznych. Szacuje się, że faktyczne łączne stężenie wszystkich cząstek (jonowych i metalicznych) jest o 20 % wyższe od wskazań Miernika TDS (miernik ten „widzi” jedynie stężenie jonowe). W naszym wzorcowym przykładzie łączne stężenie cząstek srebra wynosi więc ok. 12 ppm. Cząstki metaliczne biorą również, choć ograniczony, udział w dobroczynnym działaniu na organizm. Jest sposób na zwiększenie stężenia i zmniejszenie wielkości cząstek metalicznych. Dla zainteresowanych podam szczegóły metody "ulepszenia".  
Wytworzone domowym sposobem srebro koloidalne wymaga zastosowania scisłych reguł przechowywania:
Przechowywać:                                                   -
- szczelnie zamknięte w brązowej butelce
- chronić przed światłem
- nie trzymać w lodówce
- z dala od źródeł promieniowania elektromagnetycznego
- nie dłużej niż 12 miesięcy.

Nie rozcieńczać, nie mieszać z innymi substancjami, zachować odstęp czasowy min. pół godziny od spożycia lub użycia innych substancji
 
O zastosowaniu srebra do celów leczniczych krótko i świetnie przedstawione to jest
na stronie poniższej stronie;
 

 

Script logo